Evcil köpekler için aksesuar önerileri ile karşınızdayız! Köpekler için en sadık evcil dostlarımız olduğunu söylememiz mümkündür. Bir köpek sahiplendiğiniz zaman, hayatınız artık eskisi gibi olmayacaktır. Sevecen tavırlarıyla sizi kendine hayran bırakacak olan sadık dostlarınız evde peşinizden asla ayrılmayacaktır.

Ağladığınızda, üzüldüğünüzde kendinizi yalnız hissettiğinizde daima yanınızda olacak olan sevimli dostlarınızın sizinki gibi bir sürü kişisel eşyası ve aksesuarları bulunmaktadır. Bu aksesuarlar, köpek kıyafetleri, köpek tasmaları, künyeler, kolyeler, şapkalar, köpek ayakkabıları, köpek çorapları ve oyuncaklar şeklinde sıralanabilir.

Köpek Kıyafetleri

kopekler-icin-aksesuar

Köpekler için aksesuar önerileri arasında ilk sırada kıyafetler yer alıyor. Köpekler kıyafet giymeye kedilerden çok daha iyi uyum sağlarlar. Çünkü köpekler, kediler gibi günlerinin büyük bir kısmını kendilerini temizleyerek geçirmezler. Bu nedenle de üzerine giydireceğiniz kıyafetler onları rahatsız etmeyecektir. Köpekler için rengârenk, her kumaştan, her türden kıyafet seçenekleri mevcuttur.

Tek yapmanız gereken şey, köpeğinizin bedenine uygun kıyafeti bulmak. Sevimli dostunuzun renkli kıyafetler içinde o kadar tatlı görünmesine hayran kalacaksınız! Ayrıca soğuk kış günleri için de köpek kıyafetleri kurtarıcı olacaktır. Kıyafet ile dışarı çıkan köpeğiniz, üşümeden rahatça koşup eğlenecektir.

Köpek Ayakkabıları

Köpekler için aksesuar listesinde ayakkabılar da var. Köpek ayakkabıları, yağmurlu ve karlı havalarda köpeklerinizin ayaklarının çamur olmasını engellemek için harika bir aksesuardır. Tabii sadece bu havalarda kullanmanız şart değildir. Köpeğiniz büyük ırka aitse ve her dışarı çıktığında ayaklarını silmekte ya da yıkamakta zorlanıyorsanız, köpek ayakkabıları sizin için de pratik bir tercih olacaktır.

Oldukça sevimli görünen köpek ayakkabılarını seçerken dikkat etmeniz gerekenler ise ürünün, köpeğinizin ayağına uygun ve kaydırmaz tabanlı olmasıdır. Böylelikle sevimli dostunuz yürürken zorlanmayacak, birlikte uzun yürüyüşler yapabileceksiniz.

Köpek Çorapları

Yolda yürürken mutlaka bir kez rastladığınız, ilk bakışta ne olduğunu anlayamadığınız o renkli görüntü… Evet, köpek çorapları! Oldukça renkli görüntüsüyle dostunuza eğlenceli bir tarz katacak köpek çorapları hemen hemen köpek ayakkabısı ile aynı mantıkta bir aksesuardır. Yani amaç, hem şık görünmek hem de patilerinin kirlenmemesi… Köpek çoraplarının yapısı ayakkabılardan biraz daha incedir. Kaydırmaz tabanlı bir köpek çorabı ile köpeğiniz hem çok eğlenceli gözükecek hem de siz pati silme derdinden kurtulacaksınız.

Köpek Şapkaları

Köpekler için aksesuar arıyorsanız; şapkaları da düşünebilirsiniz. Köpeklere en çok yakışan aksesuarlardan biri de köpek şapkasıdır. Takıldığı andan itibaren köpeğinizin havasını değiştirecek bu aksesuar, köpeklerin kulak yapılarına uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Yapmanız gereken tek şey köpeğinizin bedenine uygun şapkayı bulmak! Sevimli dostunuzun şapkalı fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.

Köpek Tasmaları

kopekler-icin-aksesuar

Köpek tasmaları da aksesuar sınıfına girmektedir. Ancak şimdiye kadar bahsettiğimiz aksesuarlardan farklı olarak, temel ihtiyaç şeklinde geçmektedir. Köpeğinizle dışarı çıktığınızda, onun güvenliği için mutlaka tasma kullanmanız gerekmektedir.

Sevimli dostlarımızın tasmaya hemen alışmalarını beklemek onlara haksızlık olur. Onları tasma ile yavaş yavaş tanıştırmalısınız. Örneğin; tasmasını taktıktan sonra ona vereceğiniz köpek ödül maması, tasmayla dışarı çıkmaya ısınmasını sağlayacaktır.

Köpekler için iki tür tasma vardır. Bunlar; boyun tasması ve gövde tasmalarıdır. Köpeğinizin daha rahat etmesi ve sizin onu daha iyi kontrol etmeniz için gövde tasmaları çok daha iyi bir seçenektir. Ancak köpeğiniz tasma ile yürüme eğitimine ilk başladığında boyun tasması tercih edilmelidir. Çünkü boyun tasmasında hareket daha kısıtlıdır. Böylelikle sevimli dostunuz komutlara daha fazla itaat etmeyi öğrenecektir.

Boyun tasmasının köpeklerimizin boynunu sıkmaması çok önemlidir. Aksi takdirde köpeğiniz, tasmaya karşı soğuyabilir. Ancak çok bol da olması tavsiye edilmez. Çünkü boynundan çıkma ihtimali vardır. Bu nedenle boyun tasması ile köpeğinizin boynu arasında 1-2 parmak boşluk kalması yeterlidir. Böylelikle köpeğinizin hem boynu acımayacak hem de tasma boynundan çıkmayacaktır.

Köpek Kolyeleri

Köpeğinizin havalı mı görünmesini istiyorsunuz? O halde, mutlaka köpek kolyesi modellerine bir göz atın deriz. Şık ve zarif görüntüsü ile köpeğinize ayrı bir hava katacak köpek kolyeleri, görüntülerinin aksine oldukça hafiftir. Böylelikle köpeğiniz, kolyenin varlığını bile hissetmez, kolyesinden rahatsızlık duymaz.

Köpek kolyelerinin tasma olarak kullanılması uygun değildir. Çünkü tasma kadar dayanıklı bir maddeden yapılmamıştır. Sadece aksesuar olarak kullanılan bu ürün ile köpeğinizin tarzına tarz katabilirsiniz. Bu yüzden de köpeğinize en yakışacağını düşündüğünüz köpek kolyesini seçmelisiniz.

Köpek Künyeleri

Köpekler İçin Aksesuar

Köpekler için aksesuar çeşitleri söz konusu ise künyelerin yeri ayrıdır. Kişileştirilebilen köpek künyeleri oldukça popüler. Hem şık hem de faydalı olabilecek bir aksesuar arıyorsanız, bu ürün tam size göre! Köpek künyeleri şık olduğu kadar, köpeğimizin kaybolması, kaçması gibi durumlarda bize oldukça yardımcı olur. Bunun için zevkinize uygun bir köpek künyesi seçtikten sonra ön yüzüne köpeğinizin adını, arka yüzüne ise kendi telefon numaranızı ve adresini yazdırmak yeterlidir. Böylelikle köpeğinizin kaybolması durumunda, köpeğinizi bulan insanlar size çok kolay bir şekilde ulaşabilecektir.

Köpek künyesi seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler ise köpeğinizin boynunu sıkmaması ve kopmayacak sağlam bir maddeden yapılmış olmasıdır.

Köpek Oyuncakları

Köpekler için aksesuar modelleri oyuncaklar ile devam ediyor. Oyun dediğimiz anda aklımıza mutlaka köpekler gelir. Oyun oynamaya bayılan köpeklerimiz için birçok oyuncak türü vardır. Peluş ayılar, kemik şeklinde oyuncaklar, sesli toplar ve çok daha fazlası… Sevimli dostlarımız için köpek oyuncakları her şey demektir. Oyuncaklarını oldukça fazla benimserler ve genellikle paylaşmak istemezler.

Her köpeğin mutlaka oynamaktan en çok hoşlandığı bir oyuncak vardır. Bu oyuncağı bulmak tamamen deneme yanılma yöntemine bağlıdır. Köpeğinize aldığınız bir oyuncakla belli bir süre sonra ilgilenmemesi, o oyuncağı sevmediği anlamına gelebilir. Bu nedenle köpeğinizin sevdiği oyuncak türünü iyi bir şekilde gözlemlemeli ve oyuncak seçimini ona göre yapmalısınız.

Köpek oyuncakları, köpeğinizin hem eğitimine katkıda bulunacak hem de köpeğiniz ile aranızdaki sevgi bağını güçlendirecek aksesuarlardandır. Köpeğinize tuvalet eğitimini, ödül mamasının yanında sevdiği oyuncaklar ile verebilirsiniz. Sevdiği oyuncakla bir an önce oynamak isteyen köpeğiniz, eğitimleri çok daha iyi kavrayacaktır.

Köpekleriniz için oyuncak seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Öncelikle, seçeceğiniz oyuncağın içeriği köpeğiniz için sağlıklı olmalıdır. Kimyasal madde içeren hiçbir oyuncağı köpeğiniz için almamalısınız. İkinci dikkat etmeniz gereken şey ise tercih edeceğiniz oyuncağın malzemesidir.

Köpeğiniz için aldığınız oyuncağın yapısı, aşırı tüylü olmamalıdır. Aynı zamanda oyuncağın, köpeğinizin boğazına kaçabilecek türden malzemeyle yapılmamış olması gerekmektedir. Unutmayın ki köpeğimizin sağlığı her şeyden daha önemlidir. Bu unsurlara dikkat ettiğiniz sürece sevimli dostunuzun oyuncaklarını birlikte oynayıp hem keyifli vakit geçireceksiniz hem de aranızdaki bağ günden güne kuvvetlenecek.

Köpek oyuncaklarının temizliği konusunda da hassas olmalısınız. Belirli aralıklarla, sabun ve ılık su ile oyuncakları temizlemelisiniz. Aksi takdirde, köpeğiniz tüm gün yerde dolaşan ve oyuncakların üstünde toplanan saç, toz ve kirleri yutacaktır. Ancak oyuncakları kimyasal temizleyiciler ile değil mutlaka sabun ile temizlemelisiniz. Kimyasal temizlik malzemeleri köpeğimizin sağlığını olumsuz yönde etkilemekte ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir