Köpek alışveriş listesi için öneriler arıyorsanız; köpek aksesuarları, köpek eşyaları ve köpek malzemeleri set ürünleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemli. İşte, tüylü arkadaşınız için edinmeniz gereken köpek aksesuar modelleri!

Köpek Aksesuarları Nelerdir?

Bir köpek sahiplendiğinizde minik dostunuz sizinle yaşamaya başladığı andan itibaren ona ait birçok eşya da doğal olarak evinizde yer almaya başlar. Onun yatağı, oyuncakları, kıyafetleri, tasmaları gibi çeşitli köpek aksesuarları da onunla birlikte gelir. Sevimli dostlarımızı minik kıyafetlerle giydirmek, onlara süslü tasmalar veya kolyeler almak da bizler için adeta bir zevk haline gelir.

Onlara aldığımız bir oyuncakla mutlu olduklarını görmek bizleri çok daha mutlu eder. O oyuncaklarla oynamalarını izler dururuz. Zaten sevimli olan dostlarımızı onlara alacağınız aksesuarlarla çok daha sevimli hale getirmek de mümkün. Şimdi birlikte köpekler için hangi aksesuarların gerekli olduğunu bir inceleyelim.

Köpek Tasmaları

köpek aksesuarları

Önemli köpek aksesuarları arasında bulunan köpek tasmaları, köpeğinizle birlikte park ve bahçelerde rahatça dolaşmanızı sağlar. Dostunuzu tuvalet maksadıyla dışarı çıkardığınızda kaçmadan güvenli bir şekilde tuvaletini yapması adına çok kullanışlı ve faydalı bir aksesuardır. Köpeğiniz yavruysa ve yeni sahiplendiyseniz direkt tasmayla dışarı çıkarmadan önce evde birkaç gün tasmaya alıştırmanız onun için daha faydalı olacaktır.

Tasmayla ilk tanıştıklarında tasmadan kurtulmaya çalışmaları kaçınılmazdır. Bu şekilde davranmasına aldırış etmeden tasmayla boğuşmasının bitmesini bekleyin ve çıkarmaya çalışmayı bıraktığı anda bir ödül maması ile onu mutlu edebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda tasmasıyla oynamadığında iyi bir şey yaptığını anlayacak ve zamanla da ona alışacaktır.

Tasmanın boynunu sıkmaması adına bu aksesuarı edindiğinizde tasma ile sevimli dostunuzun boynu arasında iki parmağınızdan biraz fazla bir boşluk bırakmış olmanız yeterli olacaktır. Köpeğiniz eğer yavruysa çok hızlı büyüyecektir. Bu yüzden tasmasıyla boynu arasındaki boşluğu sık sık kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca, isimli köpek tasması alarak, dostunuzun güvenliğine de katkı sağlamış olursunuz.

Köpek tasması çeşitleri için TIKLAYINIZ!

Köpek Künyeleri

köpek aksesuarları

Köpek aksesuarları listesinde yer alan köpek künyeleri sevimli dostunuza çok yakışacak bir diğer üründür. Bu aksesuar çeşitlerini her modelde, renkte ve boyda bulup satın alabilirsiniz. Hatta bu künyelerin en önemli özelliklerinden biri kişileştirilebilir olmasıdır.

Bu künyelerden minik dostunuza en yakışanını alıp ön yüzüne dostunuzun adını ve arka yüzüne kendi iletişim bilgilerinizi yazdırabilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz kaybolduğunda ya da yaramazlık yapıp kaçtığında, onu bulan kişiler onun bir sahibi olduğunu künyesinden anlayabileceklerdir. Bunu yaptığınızda sevimli dostunuza kavuşmanız ya da onu bulmanız çok daha kolay olacaktır.

Bu künyelerin de köpeğinizin boynunu sıkmadığından mutlaka emin olmalısınız. Künyeyi ilk taktığınızda sevimli dostunuz önce onu çıkarmaya yeltenebilir fakat birkaç gün sonra ona alışacaktır.

İsimli köpek künyesi modelleri için TIKLAYINIZ!

Köpek Kolyesi

köpek aksesuarları

En çok tercih edilen köpek aksesuarları arasında bir diğeri de köpek kolyesi modelleri. Köpek kolyeleri sevimli dostunuz için alacağınız çok güzel aksesuarlardan biridir. Eğer onunla dışarıya çıkıyorsanız, kendi aksesuarlarınızla birlikte köpeğinize de güzel aksesuarlar takarak uyumlu hale gelebilirsiniz.

Köpek kolyeleri tasma değil sadece köpeğinizin görüntüsüne şıklık katacak bir aksesuardır. Demir veya zincir görünümlü olan bu kolyeler aslında hafiftir ve bu yüzden köpeğiniz için herhangi bir yük olmayacaktır. Bu kolyelerin ucuna künye takılabilir ve minik dostunuz bu şekilde çok havalı ve şık bir görünüm yakalayabilir.

Köpek kolyesi çeşitleri için TIKLAYINIZ!

Köpek Oyuncakları

köpek aksesuarları

Köpek aksesuarları elbette köpek oyuncak modellerini de kapsıyor. Köpeğinizi ilk sahiplendiğinizden büyüyene kadar her zaman sevdiği bir oyuncağı olacaktır. Bazen evinizde olan küçük bir pelüş ayıyı benimseyebilirler bazen de sizin onun için aldığınız özel bir oyuncağa çok bağlanabilirler.

Oyuncakları sevimli dostunuz için çok değerlidir ve onlarla oynadıklarında enerjik ve mutlu olurlar. Kemik şeklinde, dişleriyle ısırabilecekleri ya da ses çıkaran oyuncaklar onların çok hoşlarına gidecektir. Eğer bir köpek sahiplenecekseniz ona köpek oyuncağı almayı da sakın unutmayın.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir