Kediler için aksesuar seçimi çok önemli. Kediler evimizin neşesidir. Şahsına münhasır tavırlarıyla, sanki her şeyi anlıyormuş gibi bakışlarıyla ve çılgınlıklarıyla hayatımıza renk katarlar. Patili dostlarımızın bu renkli kişiliklerini, aksesuarlar ile daha da renklendirmeye ne dersiniz?

Evcil Kediler İçin Aksesuar Seçenekleri

Evcil Kediler İçin Aksesuar Önerileri

Kediler için özel olarak tasarlanmış bir sürü aksesuar türü vardır. Bunları, kedi kıyafetleri, kedi künyesi, kedi tasması, kedi kolyesi olarak sıralamamız mümkündür. Eğer, siz de sevimli dostumuzun ev stiline bir dokunuş yapıp onu daha sevimli hale getirmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey kedinize yakışacağını düşündüğünüz aksesuarı satın almaktır. Böylelikle kedileriniz sevimliliklerine sevimlilik katacaktır.

Aksesuar konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise kedi dostlarınızın rahat etmesidir. Kediler, kendilerini çok sıkan ve üstlerinden sallanan aksesuarlardan hoşlanmazlar. Bu nedenle de aksesuar seçimini iyi yapmanız gerekmektedir. Evet, kedinize birçok aksesuar çok yakışıyor, onu çok sevimli kılıyor olabilir. Ama unutmayın ki kedimizin rahat ve huzurlu olması çok daha önemlidir. Kedinizin üzerine taktığınız aksesuardan rahatsız olursa mutlaka çıkarmalı, kedinizi strese sokmamalısınız.

Bu yazımızda sizler için kedi aksesuarlarını anlattık. Sevimli dostunuza aksesuar almandan önce size rehberlik edeceğini düşündüğümüz bu yazıda aksesuarlarla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kedi Kıyafetleri

Kediler için aksesuar listesinde ilk sırada kedi kıyafeti modelleri yer alıyor. Kedi kıyafetleri, kediler için özel olarak üretilmiş birden fazla türü olan giysilerdir. Renklerine, tüylerine ve modellerine hayran olmamak elde değildir. Bir an önce kedinize giydirmek ve evin içinde o kıyafetle gezmesini isteyebilirsiniz. Kedi kıyafetini anı kalsın diye fotoğraf çekmek için de kısa süreli olarak kedinize giydirebilirsiniz.

Kedi Künyeleri

Evcil Kediler İçin Aksesuar Önerileri

Kediler için aksesuar modelleri kedi künyesi çeşitleri ile devam ediyor. Her ne kadar çoğu zaman evde kendi hallerinde olsalar da, sevimli dostlarımızın bir o kadar da yaramaz yönleri vardır. Hal böyle olunca, özellikle yüksek katlarda oturuyorsanız pencere ve balkon kapılarını mutlaka kapalı tutmalı ya da kedinizin aşamayacağı bir tel örgü ile kapatmalısınız. Aksi takdirde bu durum istenmeyen ev kazalarına yol açabilir.

Bunun yanı sıra, yaramaz kedilerimiz evden kaçmaya da çok meyillidir. Açık bir kapı bulduğunda saniyeler içinde gözden kaybolabilir. Canı ne zaman isterse o zaman gelir. Belki de gelmez… Üstelik kediniz sokağa alışkın değilse, bu onun için hiç güvenli olmayacaktır. Bunun gibi durumlarda kedinizi kolay bulabilmeniz için boynuna bir kedi künyesi alabilirsiniz.

Künyenin ön yüzünde kedinizin ismi, arka yüzünde ise sizin telefon numaranız ve adresiniz yazmalıdır. Böylelikle, sevimli dostunuz evden kaçıp kaybolursa, bulan insanlar rahatlıkla onu size ulaştırabilirler. Sevimli dostunuzun güvenliği için bir hayli önemli olan bu künyeler, şık tasarımıyla kedinize asil bir hava katacaktır.

Künye seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunlardan ilki, künyenin çok ağır olmamasıdır. Çünkü sevimli dostunuz gün içinde onu sürekli takacaktır. Haliyle onu yoracak ve rahatsız edecek kadar ağır olmamalıdır. Künye, kedinizin boynunu sıkmamalıdır. Son olarak ise, tercih edeceğiniz künyenin kedinize alerji yapmayan bir madde olduğuna emin olmalısınız.

Kedi Tasmaları

Kedi tasması da kediler için aksesuar çeşitlerinden biridir. Kediler her ne kadar köpekler gibi dışarı çıkma ihtiyacı hissetmeseler de iyi bir eğitim verdikten sonra, küçük yürüyüşler yapmak onları mutlu edebilir. Özellikle bazı kedilerin enerjisi oldukça yüksektir. Enerjilerini boşaltmak için dışarı çıkmak onlara iyi gelebilir. Ancak bu konuda oldukça dikkat etmelisiniz. Kediler, köpekler gibi dışarıda size itaat etmeyecektir. Bu nedenle de kediniz ile tasma alıştırmalarını önce evde yapmalısınız. Sokakta tasma ile yürüyeceğine inandığınız zaman, onu dolaştırmak için sessiz sakin yerleri tercih edebilirsiniz.

Kediniz için seçeceğiniz tasma da oldukça önemlidir. Boyun tasması yerine, gövdeden bir yelekmiş gibi giyilebilen tasmaları da tercih edebilirsiniz. Kedilerinizin ilk sokağa çıkma deneyiminde diğer sokak hayvanlarının olduğu yerlere pek götürmemelisiniz. Eğer ürkerlerse, bu durum alışma süreçlerini olumsuz yönde etkileyecek ve sokağa çıkmaktan çekineceklerdir. Kedinizin boyuna ve kendi zevkinize göre tasmaları, sayfamızda bulabilirsiniz.

Kedi Kolyeleri

Evcil Kediler İçin Aksesuar Önerileri

Kediler için aksesuar çeşitleri söz konusu olduğunda kolyelerden de bahsetmemiz gerek. Kedinizin adeta bir prens ya da prenses gibi mi gözükmesini istiyorsunuz? O zaman, kedi kolyelerine bayılacaksınız! Kedi kolyeleri, kedileriniz için özel olarak tasarlanmış bir aksesuar çeşididir.

Kedilerinizin boynuna taktığınız andan itibaren onların havasını değiştirecek bu aksesuarları en az sizin kadar kediniz de çok sevecektir. Çünkü kedi kolyeleri her ne kadar ağır gibi gözükse de yok denecek kadar hafiftir. Haliyle sevimli dostunuzu asla rahatsız etmeyecektir.

Kedi kolyelerinin zincirden ve bocuktan yapılanları bulunmaktadır. Bu aksesuarı tasma yerine kullanmanız önerilmez. Çünkü sadece şık bir hava vermesi için üretilmiştir. Kedi kolyelerinin ucuna zil takarak da kullanabilirsiniz. Bu ne işinize mi yarayacak? Hemen söylüyoruz! Sevimli dostlarınız kimi zamanlar ortalıktan kaybolmayı ve saklanmayı çok severler. Onu evin içinde daha kolay takip edebilmeniz için harika bir yöntem olan zilli kolye sayesinde, sevimli dostunuzun nerede olduğunu kolayca anlayabileceksiniz.

Kedi Oyuncakları

Kedi oyuncakları da kediler için aksesuar sınıfına girmektedir. Kedilerimiz özellikle yavruluk dönemlerinde oyuncaklarla oynamayı çok severler. Yavru ve yetişkin köpeklere uygun birden fazla oyuncak çeşidi vardır. Eğer kediniz yavru ise ona dişlerini kaşıyabileceği, ısırabileceği oyuncaklar alabilirsiniz. Aynı zamanda bir şeyleri yakalamayı ve zıplamayı çok seven sevimli dostlarımız için kedi oltaları da vazgeçilmez bir oyuncaktır. Kedi oltasına bayılan kediniz, onun peşinden bir sağa bir sola koşturacaktır. Size de bu keyifli dakikaların tadını çıkarmak kalacaktır.

Kedilerimizin bir diğer sevdiği oyuncak türü ise tırmanma tahtalarıdır. Tırnaklarını sürekli törpüleme ihtiyacı duyan kediler, doğaları gereği bir yerlere tırmanmayı çok severler. Eğer tırnaklarını törpüleme ve tırmanma ihtiyaçlarını, koltuklarınız ve perdeleriniz üzerinden sağlamalarını istemiyorsanız, onlara mutlaka bir tırmanma tahtası almalısınız. Böylelikle gün içinde enerjisini atacak ve çok daha huzurlu bir şekilde uyuyacaktır.

Kedinizin hangi oyuncağı daha çok sevdiği tamamen farklılık gösterir. Bunu da denemeden bulmanız mümkün değildir. Eğer bir oyuncakla belli bir süre sonra ilgilenmiyorsa, bu durum kedinizin o oyuncağı sevmediği anlamına gelebilir. Çünkü kediler oyuncaklarına oldukça bağlı olurlar. Genelde oyuncaklarını kimseyle paylaşmak istemeyen kedilerimiz, oyuncaklarını asla ama asla yanlarından ayırmayacaklardır.

Oyuncak seçimi konusunda dikkat etmemiz gereken en önemli şey ise oyuncağın yapıldığı malzemenin kedimizin sağlığına zarar vermemesidir. Kedi oyuncakları, kolayca kopabilen, yutulunca boğaza kaçacak maddelerden tercih edilmemelidir. Aynı zamanda kimyasal içerik barındırmamalıdır. Piyasada ucuz olarak satılan ve içeriğinde birçok kimyasal madde barındıran kedi oyuncakları bulunmaktadır. Kedinize oyuncak almadan önce, oyuncağın içeriğini iyi bir şekilde araştırmalı, yapıldığı maddeler konusunda dikkatli olmalısınız.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir