Kedilerle anlaşabilen köpek ırkları hangileri? Köpekler ve kediler arasındaki ilişki, her iki evcil canlıyla yaşamak isteyen kişileri endişelendirebiliyor. Köpekler ve kedilerin anlaşamadıklarına dair yanlış bir inanış var. Esasen bazı köpek ırkları kedilerle çok iyi anlaşabiliyor. Şimdi bu köpek ırklarını keşfedelim.

Kedilerle Anlaşabilen Köpek Irkları Hangileri?

Kedilerle Anlaşabilen Köpek Irkları

Köpekler ve kediler arasındaki ilişki çok iyi olabilse de kedi dostlarımız ile iyi geçinmeye yatkın olan bazı köpek cinslerinin olduğunu söyleyebiliriz. Kedilerle anlaşabilen köpek ırkları şu şekilde sıralanabilir:

1. Cavalier King Charles Spaniel Köpek Irkı

Kedilerle yaşamak söz konusu olduğunda en ideal ırklardan biridir. Kediler ve diğer evcil hayvanlar da dahil olmak üzere ailesini memnun etmeye çalışan bu köpek ırkı son derece uysal ve sevecendir. Bu yüzden de kediler ile beraber barışçıl bir şekilde yaşayabilir.

2. Golden Retriever Köpek Irkı

Kedilerle anlaşabilen köpek ırkları arasında bir diğeri de Golden Retriever oluyor. Bu cins, tüm aile ile muhteşem bir ilişkisi olan dengeli ve zeki bir köpektir.

Empati yönü gelişmiş olan Golden Retriever köpekler, aynı zamanda depresyon ve diğer psikolojik rahatsızlığı olan kişiler için de ideal bir köpek ırkıdır. Çevresindeki hayvanların ve insanların duygularını algılama yeteneği, bu köpeği harika bir seçim haline getiriyor.

3. Beagle Köpek Irkı

Kedilerle anlaşabilen köpek ırkları listesinde yer alan Beagle, en popüler evcil canlılardan biri. Sevgi dolu, zeki ve eğlenceli bir cinstir. Kedilerle ve diğer köpek ırkları ile iyi anlaşır. Arkadaş canlısı olmasıyla dikkat çeker.

Bu köpek ırkının çok fazla egzersize ihtiyacı vardır. Yüksek enerjisi nedeniyle dışarıda gezmek, yürümek ve köpek oyuncakları ile eğlenceli vakitler geçirmek ister.

4. Pug Köpek Irkı

Küçük boyutu ve kendine özel karizması ile öne çıkan Pug köpek ırkı, kedilerle anlaşabilen köpek ırkları arasındadır.

Son derece sevimli bir görüntüye sahip olan Pug köpeğinize trend bir köpek tasması takarak da daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Arkadaş canlısı olan Pug köpekler, kedi dostlarına saygı duyma eğilimindedirler.

5. Labrador Köpek Irkı

Zeki, sevecen, oyuncu, eğitilmesi kolay ve aktif bir köpek cinsidir. Bazen saldırgan davranışları olsa da bu çok nadir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden de kediler gibi canlılarla iyi anlaşır. Aynı zamanda yaşlılar ve çocuklarla da arası iyidir.

Yalnızlığı sevmez. Özellikle sahibinin ve diğer evcil hayvanların yanından ayrılmak istemez. Kaliteli köpek maması çeşitleri ile beslenmesi önemli bir detaydır.

6. Fransız Bulldog Köpek Irkı

Bulldog köpekler de kedilerle anlaşabilen köpek ırkları listesindedir. Aile dostu köpekler olan Bulldog’lar, ister insan ister kediler olsun, her türlü canlı ile iyi bir şekilde geçinmeyi başarırlar. Ayrıca Bulldog köpeklerin horlamasının bazı kedileri korkutabileceğini de eklemeliyiz. Buna alışmak için kedilerin zamana ihtiyacı olabilir.

7. Papillon Köpek Irkı

Kedilerle yaşayabilen köpek dostlarımızdan biri de Papillon oluyor. Kolayca eğitilebilen bu köpek ırkı, sosyalleşmeye gereksinim duyar. Yeteri kadar sosyalleşmesi sonucunda kedilerle iyi bir dostluk kurabilir.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir