Evinizin prensi ve prensesleri olan kedilerinize alacağınız kedi aksesuarları onlara çok yakışacaktır. Peki, kediler için gereken aksesuarlar neler? Kedi malzemeleri set, kedi künyeleri ve kedi oyuncakları gibi ürünler, patili dostlarımız için bir gerekliliktir.

Kediler sürekli yalanarak temizlendikleri için onlara giydireceğiniz kıyafetlerle uzun süre duramayabilirler. Bunun yerine onlar için edinebileceğiniz kedi tasması, kedi kolyesi, kedi künyesi gibi aksesuarlar da sevimli dostunuza çok yakışacaktır. Bu noktada önemli olan ise bu ürünlerden sevimli dostunuzun seveceği ve en rahat edeceği kedi aksesuarı modellerini seçmek ve almak olacaktır. Onlar için rahatsız olan aksesuarları taşımak mutsuz olmalarına yol açabilir. Şimdi kedimiz için edinebileceğimiz kedi aksesuar modelleri nedir gelin birlikte bakalım.

Kedi Künyeleri

kedi aksesuarları

Kedi aksesuarları söz konusu olduğunda kedi künyesi çok önemli. Kediler doğaları gereği özellikle kısırlaştırılmamışlarsa sürekli kaçma eğilimi gösterirler. Kediniz eğer kısırsa bile sürekli dışarıyı merak ettiğini ve dışarıda olup bitenleri izlemekten de çok hoşlandıklarını çok iyi bilirsiniz. Bu sebeple kediniz kaçma eğilimi gösterebilir, evden kaçıp geri dönmek isterken yolunu kaybedebilir. Böyle bir durumda kedi künyeleri sevimli dostunuza kavuşmanız için büyük bir kurtarıcıdır.

Kedi künyeleri değişik renk, boyut ve şekillerde olmasının yanında üzerlerine sevimli dostunuzun kendi ismini de yazdırabilirsiniz. Bu künyelerin arka yüzüne kendi kişisel bilgilerinizi de eklediğinizde kedinizin kaçma ihtimaline karşı önemli bir önlem almış olursunuz. Hem de bu künyeler evcil dostunuza çok yakışacaktır.

İsimli kedi künyeleri için TIKLAYINIZ!

Kedi Tasmaları

kedi aksesuarları

Kedi tasması, kedi aksesuarları listesinde mutlaka olmalı. Kedi tasmalarının kullanımı köpek tasmaları kadar yaygın olmasa da aslında bazı durumlarda bizlere kolaylık sağlayabilir. Eve alışmış bir ev kedisinin tasma takılıp gezdirildiği pek görülmemiştir. Bu noktada aslında kedinizin karakteri de çok önemlidir. Bazı kediler hareketli ve enerjikken bazıları miskin ve sakindir. Eğer hareketli ve enerjik bir kediniz varsa onu bazen çimlerde gezdirmeniz onun hoşuna gidecektir.

Dışarıda kedilerin hareketlerini kontrol etmek oldukça zordur. Aniden bir şeyden korkup kaçma eğilimi gösterebilirler ve onları yakalamamız da bu durumda zorlaşabilir. Bu yüzden kedinizi dolaştırmak istiyorsanız onun için rahat bir tasma almanız ve kontrolü elinizde tutmanız önemlidir. Ek olarak; isimli kedi tasmaları ile kedinizin şık görünmesini sağlarken, aynı zamanda onun güvenliğini de sağlayabilirsiniz.

Bunların hepsinin dışında bazen kedilerimizi balkona alıştırmaktan çekiniriz çünkü balkona çıktıklarında kaçmalarından ya da aşağı atlamalarından korkarız. İşte tasmaları kedinizin balkonda neler yapabildiğini, kaçma eğiliminin olup olmadığını anlamak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İsimli kedi tasması modelleri için TIKLAYINIZ!

Kedi Kolyeleri

kedi aksesuarları

Kedi kolyesi çeşitleri de kedi aksesuarları arasında bulunmaktadır. Kedi kolyeleriyle evinizin prens ve prenseslerinin çok daha şık bir görüntüye sahip olmasını sağlamak mümkün. Kedi kolyeleri onların görüntülerini çok daha sevimli hale getirebilen bir aksesuar çeşididir. Bu kolyelerin uçlarına kedinizin künyesini de takabilirsiniz. Bu kolyeler tasma değil tamamen şık görünüm sağlayan bir aksesuardır.

Kedi kolyeleri boncuklardan, iplerden yapılabildiği gibi zincir şeklinde de olabilir. Zincir görünümlüler ağırmış gibi görünse de aslında yapıldıkları maddeden dolayı çok hafiftir bu sebeple kedinize taktığınızda bundan rahatsız olmayacaklardır. Kedi alışveriş listesi hazırlıyorsanız, kedi kolyelerini unutmamalısınız!

Metal kedi kolyesi modelleri için TIKLAYINIZ!

Kedi Oyuncakları

kedi aksesuarları

Kedi aksesuarları ve malzeme çeşitleri elbette kedi oyuncaklarını da kapsıyor. Kediler özellikle yavruluk dönemlerinde kedi oyuncakları ile oynamaktan, çıngıraklı şeyleri yakalamaya çalışmaktan çok hoşlanırlar. Kedilerin oynayabileceği birden çok oyuncak çeşidi bulunmaktadır. Öncelikle kediniz dişlerini çıkarırken kaşınacağı için onlara ısırabilecekleri bir oyuncak almanız dişleri kaşımalarına yardımcı olacaktır.

Bunların dışında kediler olta şeklinde sallanan oyuncaklarla oynamayı, yerde yuvarlanan şeyleri yakalamayı ve patileriyle sürmeyi çok severler. Kediniz için alabileceğiniz oyuncak çeşitleri çok fazladır. Fakat kedinizin hangisini seveceğini öğrenmek tamamen şans işidir. Eğer aldığınız bir oyuncakla birkaç saat sonra ilgilenmiyorsa, ondan pek hoşlanmadığını söyleyebiliriz.

Kedinizin hangi oyuncağı seveceğini deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Bu oyuncaklara ek olarak kedi tırmalama tahtalarıyla da kedinizin tırnaklarını törpülemesine yardımcı olabilirsiniz. Bu durum hem onun hoşuna gidecek hem de koltuk ve halılarınızı tırmalamasını önleyecektir.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir