Kedi boyun tasması alırken tasmanın kediniz için uygun olmasına, üretildiği malzemeye ve daha pek çok farklı özelliğine dikkat etmeniz şarttır. Ancak bu şekilde kediniz için uygun olan tasmayı bulmanız mümkün olabilecektir. Farklı modeller arasından seçim yaparken tasmanın çeşitli özelliklere sahip olmasına dikkat ederek siz de kediniz için en ideal ürünü seçebilirsiniz.

Kedi Boyun Tasması Kediniz İçin Uygun Boyutta Olması

kedi boyun tasması

Tercih edilen kedi boyun tasmasının kedilerin boyutu için uygun olması önemlidir. Bu sayede kedinizi güvenle gezdirmeniz mümkün olabilir ve aynı zamanda kedinizi gezdirirken onun canının acımasını da önleyebilirsiniz. Bundan dolayı kediler için tercih edilecek olan boyun tasmalarının kedinizin boynu için uyumlu olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerek. Boynunu sıkmayan ve aynı zamanda çok bol kalmayan tasmalar, kedinizin boyutu için uygun olacaktır.

Kalınlık ve uzunluk ölçülerine dikkat ederek tasma satın almanız gerekir. Kedinizin boynu için uygun olan kedi tasmaları kimi zaman fazla kalın ya da fazla ince bir model olabilir. Bu durumda da kedinizin boynunu acıtması ya da uzun tüyleri arasında kaybolması mümkün hale gelir. Bu yüzden de modelin kedinizin boyutu ve genel özellikleri ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Kedi Boyun Tasması Üretildiği Malzeme Çok Önemli

Kedinizin herhangi bir alerjik reaksiyon göstermemesi ve ayrıca rahatsızlık hissi yaşamaması için tasmanın üretildiği malzemeye dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu şekilde kediniz için uygun olan bir modeli tercih etmeniz mümkün olabilecektir. Satın alınacak olan kedi tasmasının kedinizde alerjik reaksiyona neden olmayacak bir tarz olması ve aynı zamanda üretimde kullanılan boya ya da kumaş gibi malzemelerin de kediniz için zararlı olmaması şarttır.

Tasmanın iç yüzeyinin polar benzeri yumuşak kumaştan üretilmesi gerekir. Yumuşak kumaş kullanılarak üretilen tasmalar sayesinde kedinizin boynunun tahriş olması olasılığı en aza düşer ve aynı zamanda kedinizin rahatsızlık yaşama olasılığı da azalır. Bundan dolayı satın alınacak olan tasmanın iç yüzeyi de tasmanın genel üretim malzemesi kadar büyük öneme sahiptir.

Tasmanın üzerinde yer alan metal kısımların paslanmaz ve su ile temas halinde bozulmaz yapıda olması gerekir. Bu nedenle çoğu zaman paslanmaz çelik kullanılarak üretilen kedi tasmaları satın alınsa da bazen daha uygun fiyatlı olduğundan dolayı paslanmaya müsait olan metal kısımlara sahip modeller ya da plastik aparatlı modeller tercih edilir. Yine de kalitesiz malzeme içeren ürünlerin kullanılmaması en doğrusu olacaktır. Kalitesiz plastik modellerde kırılma ve aşınma problemi gözlemlenebilir ve benzer şekilde paslanmaya uygun olan modellerde paslanma, kırılma, aşınma sorunları gözlemlenebilir. Bundan dolayı sağlam metal parçalara sahip olan kedi tasmaları tercih edilmelidir.

Kedi Boyun Tasması Pratik Kullanım Olanağı Sunmalı

Kediniz için satın alacağınız kedi tasmasının gezdirme kayışı ile kullanılabilmesine dikkat etmeniz önerilir. Bu sayede gezdirme kayışı ile ya da gezdirme kayışı olmadan da kedinizin tasmasını kullanabilmesi mümkün hale gelir. Ayrıca tercih edilen tasmanın kedinizin boynuna rahat şekilde takılabilmesi de son derece önemlidir. Rahat şekilde kedinizin boynuna takılabilen ve sonrasında kolaylıkla çıkarılıp uzun yıllar kullanılabilen modeller, kedinizin rahatsızlık hissi yaşama riskini en aza düşürecektir.

Pratik şekilde kullanım için kedinizin tasmasının kayış ve bağlantı noktası ile kendi bağlantı noktasının kolay şekilde açılıp kapanabilen bir sisteme sahip olması gerekir. Ancak yine de satın alınacak olan tasmanın kayışının kendiliğinden açılmaması ve kendiliğinden kilidini atmaması büyük öneme sahiptir. Bundan dolayı satın alınacak olan kayış hem dayanıklı hem de sizin tarafınızdan kolay açılabilen bir model olmalıdır.

Genellikle sessiz ya da işitme problemi olan kediler için ev içerisinde zil kullanımı önemlidir çünkü kedinizin nerede olduğunu anlamanız için zil, oldukça yardımcı bir üründür. Bundan dolayı tasmaların da farklı aksesuarlar ile kullanılabilmesi gerekmektedir. Ziller, isimlikler ve gezdirme kayışları da tasmalar ile kullanılması önerilen farklı aksesuarlar arasında yer alır ve kedilerin kaybolmaması, rahat şekilde bulunabilmesi ya da gezintiler sırasında güven içinde olması adına satın alınacak olan kedi tasmasının da bu tip aksesuarlar ile kullanılabilmesi önemlidir. Kullanışlı kedi tasması modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir