Sevimli dostunuz için isimlik alma konusunda kararsız mısınız? Neden köpek isimliği almalısınız? Çoğu insan, evcil hayvan isimliklerinin evcil hayvanlarının güvenliği için çok önemli olduğu konusunda hemfikirdir. Fakat bir araştırmaya göre, tüm evcil hayvan sahiplerinin yalnızca üçte biri tüylü arkadaşlarına evcil hayvan isimliği alır. Kedi köpek isimliği tercih etmeyenler, bu evcil hayvan aksesuarları hakkında yeterince bilgi edinmemiş olabilirler.

Yeni bir köpek sahiplenirken akla gelen ilk alışveriş malzemelerinden biri de köpek tasması olur. Köpek tasmasına ek olarak köpek isimliği ve köpek künyesi de oldukça önemli bir aksesuar olarak öne çıkar. Tasmasına kişiselleştirilmiş bir evcil hayvan künyesi takmak, evcil hayvanınızın güvenliği için gereklidir. Tüylü arkadaşınız kaybolursa, köpek isimliği sayesinde onu hızlı ve kolay şekilde bulabilirsiniz.

Petneym köpek isimlikleri, boyut, şekil, renk, baskı ve hatta malzeme bakımından çeşitlilik gösterir. Bu nedenle, dostunuzun tarzına uyum sağlayan bir köpek isimliğini hemen keşfedebilirsiniz. Peki, neden isimli köpek tasması almalısınız?

Köpeğinizin Kaybolma İhtimali Her Zaman Var

Neden köpek isimliği almalısınız? Kaybolan ve köpek isimliği takmayan köpeklerden yüzde 90’ının eve tekrar geri dönmedikleri biliniyor. En önemlisi de her 3 evcil hayvandan 1’inin yaşamları boyunca kaybolma riskinin olduğu söyleniyor. Uluslararası bir araştırmaya göre her sene yaklaşık 10 milyon evcil hayvan kayboluyor. İsimli köpek tasmaları, evcil hayvanınız kaybolursa, onu bulan kişinin sizinle iletişim kurmasını ve evcil hayvanınızı güvenli bir şekilde size geri getirmesini mümkün kılıyor. 

Beklenmeyen Olaylar Olabilir

Neden Köpek İsimliği Almalısınız? - Petneym

Doğal afetler, araba kazaları veya ev yangını gibi insan kaynaklı sorunlar uyarı vermeden gelebilir. Bu beklenmedik olayların herhangi biri köpeğinizin kaybolmasına yol açabilir. Aslında, evcil hayvan dostunuz yalnızca iç mekanda olsa bile kaybolma riskinin her daim var olduğunu bilmelisiniz. Bu olumsuz duruma karşı önlem almak adına köpek isimliği tercih edebilirsiniz.

Köpek İsimliği ile Emniyet

Neden köpek isimliği almalısınız sorusunun cevabını daha net açıklamak adına emniyet konusuna da değinmemiz gerekir. Kedi köpek isimliği kullanmanın en önemli faydası, şüphesiz ki emniyettir. İsimli köpek tasmaları üzerinde çeşitli bilgiler yer alır. Bunlar, evcil hayvan sahibinin iletişim bilgilerini içerebilir. İsteğe göre birden çok kişinin iletişim bilgisi de köpek künyesi üzerine yazılabilir. Sonuç olarak, köpeğinizin kimlik etiketinde iletişim bilgilerinizin bulunması, köpeğinizin kaçması veya kaybolması durumunda, onu bulan kişinin size hemen ulaşmasını sağlamanın en kolay yoludur.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir