Siz de neden kedi isimliği almalısınız diye merak mı ediyorsunuz? Kedilerin isimliğe sahip olması, güvenlikleri ve kaybolduklarında bulunmaları gibi pek çok durumda yarar sağlar. Bu nedenle de tasmalarda özel isimliklerin tercih edilmesi önemle önerilmektedir. Tercih edilen kedi isimliği üzerinde kişiselleştirilmiş şekilde ismin yazması ve genellikle size ait iletişim bilgilerinin yer alması da son derece önemlidir. Tasmanın ön yüzünde kedinizin ismi yazdığı zaman onun sahipli ve bakım gören bir kedi olduğu anlaşılabilir. Bu sayede problem yaşanma olasılığı en aza iner. Peki, kedi künyesi gibi isimli kedi tasmaları neden şart?

Kedi İsimliği Avantajları

Neden kedi isimliği almalısınız sorusunun cevabını net olarak keşfedebilmeniz için öncelikle kedi isimliklerinin avantajlarını bilmeniz gerekir. Tercih edilen kedi isimlikleri sayesinde kedilerin pek çok duruma karşı korunması mümkündür. Örneğin sokaktaki hayvanları toplayarak aşılayan ya da barınağa götüren pek çok ekip, kedinizin sahipli olduğunu tasmasındaki isimlikten görerek onu almaz. Böylece kedinizin siz farkında olmadan gözden kaybolması söz konusu olmayacaktır.

Kedi isimlikleri sayesinde kedilerin kaybolmaları durumunda bulunmaları da daha kolay hale gelir. Örneğin kedinizin isminin yer aldığı ön yüz ve sizin iletişim bilgilerinizin yer aldığı arka yüz sayesinde kediniz kaybolduğunda onu sokakta bulan biri rahatlıkla size ulaşarak haber verebilir. Ayrıca deprem, sel ve benzeri doğal afetlerde kaybolan kedilerin isimlikleri sayesinde sahiplerine kavuşabilmesi de mümkün olacaktır. Bu tip doğal afetlerde evcil hayvanların kaybolduğu çok kez görülmüştür ancak sahiplerini bularak onlara kavuşmaları oldukça zordur.

Kedi isimlikleri sayesinde kedilerin tarza uygun şekilde kişiselleştirilen bir isimliğe sahip olması mümkündür. Alışılmışın dışındaki tasarımlara sahip olan isimlikler sayesinde kedilerin özel ve kişisel bir isimliğe sahip olması mümkün olabilecektir. Farklı boyutlarda, renk ve şekillerde tasarlanan isimliklerin üzerindeki yazılar da ayrıca kişiselleştirilebilir ve tarza uygun şekilde değiştirilebilir.

Kaybolma Durumunda Kedi İsimliği Yardımcı Olabilir

Neden Kedi İsimliği Almalısınız?
Künyeli Van Kedisi

Neden kedi isimliği almalısınız? Kedilerin evden kaçması ya da dışarı çıktığı zaman kaybolması mümkündür. Kedinizin kaybolmasını istemiyorsanız bu durumda onun isimliğe sahip olmasını sağlamalısınız. Kaybolan kedilerin kolaylıkla bulunmasını sağlayan isimlikler sayesinde kediler evden kaçtığında ya da sokakta kaybolduklarında yardım severler tarafından size ulaştırılmaları mümkün olabilir.

Kedi künyesi üzerinde yazan iletişim bilgileriniz sayesinde yardım severler size kısa sürede kedinizi ulaştırabilir ve kedinizin rahatlıkla size kavuşmasını sağlayabilirler. Ayrıca kaybolan kediler için açılan bir platform üzerinden de kedinizin isimliği görülebilir ve ismine göre kaybolan kedinin sahibinin bulunması mümkün olabilir. Kaybolma ve kedilerin kaçması gibi durumlarda isimlikler sayesinde kedinizin size ulaştırılması mümkün olabilir.

Beklenmeyen Olaylarda İsimliklerin Faydası

Neden kedi isimliği almalısınız bir de diğer faktörler açısından değerlendirelim. Deprem, sel ve benzeri pek çok doğal afet yaşanabilir. Bu tip doğal afetlerde ise kediler korkarak evlerin olduğu bölgeden kaçabilirler. Bir arama kurtarma görevlisinin onları enkazdan çıkarması ya da kaçtıkları alanda bulunmaları da ayrıca söz konusu olabilir. Kaybolan kedilerin bu tip beklenmeyen olaylarda bulunmaları da kedi tasmaları ve isimlikleri sayesinde olur. Kedilerin isimliklerinin üzerinde yazan isimleri ve sizin iletişim bilgileriniz sayesinde her türlü durumda kedilerin sahiplerine ulaştırılması mümkün olabilmektedir.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir