Çocuklar için en iyi kedi cinsleri, çocuklu ailelerin merak ettiği konulardan biri. Kedi dostlarımız temkinli canlılardır ve biraz mesafeli olabilirler. Hatta bazı kedilerin, çocukları fark ettikleri anda saklandıkları bilinir. Kimi kediler ise çocuklarla vakit geçirmeye bayılır. Çocuklarla iyi anlaşan kedileri listeledik.

Çocuklar İçin En İyi Kedi Cinsleri

Çocuklar İçin En İyi Kedi Cinsleri

Çocuğunuz için bir kedi ararken, kedinin boyutunu, karakterini, enerji seviyesini ve arkadaş canlısı olup olmadığı göz önünde bulundurmalısınız. Çocuklar için en iyi kedi cinsleri şu şekilde sıralanabilir:

1. Habeş Kedisi Irkı

Kısa tüylere sahip olan Habeş kedisi, oldukça aktif, dışa dönük ve atletik bir kedidir. Bu sevimli kediler, evcil hayvanlarla nasıl etkileşim kuracağını bilen vicdan sahibi çocuklar için en doğru seçimdir. Küçük bir kedi olduğundan, çocukların onu tutmaları ve kucaklamaları kolaydır. Arkadaş canlısı, sevecen ve eğlenceli Habeş kedileri, çocuklarla zaman geçirmeyi sever.

2. American Shorthair Kedi Irkı

Çocuklar için en iyi kedi cinsleri arasında yer alan American Shorthair, kısa tüyleri, nazik tavırları ve arkadaş canlısı olmasıyla bilinir. Biraz meraklı bir hayvandır ve kedi tasması ya da kedi künyesi gibi aksesuarlar kullanması tavsiye edilir. Eskiden fare avcısı olan bu cins kediler, oyuncu ve aktif kalmayı severler. Bağımsızdırlar ve sürekli olarak ilgiye gereksinim duymazlar. Çocuklar ile oyunlar oynamaktan mutluluk duyarlar.

3. Bengal Kedi Irkı

Tıpkı Habeş kedisi gibi Bengal kedileri de çok fazla enerjiye sahipler. Aktif oldukları için çocukların enerjisine ayak uydurabilirler. Çocuklarla oyun oynamayı, eğlenceli zamanlar geçirmeyi çok severler. Bengal kedileri çok sosyal ve meraklı hayvanlardır. Bundan dolayı kalabalık aileler için en doğru seçeneklerden biridir. Bu kediler kucakta tutulmaktan pek hoşlanmazlar. Eğer ki, Bengal kedisi sahiplenecekseniz; bu detayı çocuklarınıza açıklamalısınız. Ayrıca Bengal kedileri kaba hareketleri tolere etmezler. Bu nedenle de nasıl davranacağını bilen çocuklarla daha iyi anlaşır.

4. Birman Kedi Irkı

Birman kedileri de çocuklar için en iyi kedi cinsleri listesinde yer alır. Bu sevimli ve oyuncu kediler, aileler için ideal olan kedi ırklarından biridir. Orta büyüklüktedir ve sağlam bir yapıya sahiptir. Uzun ve ipeksi tüyleri vardır. Rutin olarak kedi tarağı ile fırçalama gerektirir. Beyaz patileri ve mavi gözleri ile bir adım öne çıkan Birman cinsi kediler, çocuklarla uyum içinde yaşamayı bilir. Kedi oyuncakları eşliğinde çocuklarla vakit geçirmekten memnun olur. Nazik ve saygılı hareket eden çocuklar için Birman kedileri doğru seçimdir.

5. Burmese Kedi Irkı

Çocukların dünyasına uygun bir kedi ırkı olan Burmese, sevimliliği, oyuncu karakteri ve uyumlu olmasıyla dikkat çeker. Bu kediler, enerji dolu, sağlam ve bakımı kolay olan evcil hayvanlardan biridir. Burmese kedileri oyunlar oynamayı çok severler. Çocuklarla hiç yorulmadan oynayabilirler. Kalabalık ailelerle zaman geçirmeyi seven Burmese cinsi kediler, utanmazlar ve insanlarla vakit geçirmenin tadını çıkarırlar.

Çocuklar İçin En İyi Kedi Cinsleri

6. Devon Rex Kedi Irkı

Çocuklar için en iyi kedi cinsleri arasında bir diğeri de Devon Rex. Son derece küçük boyutlu olan Devon Rex, özellikle daha büyük çocuklar için uygundur. Devon Rex kedilerinin sosyal, oyuncu ve dost canlısı oldukları söylenir. Bu sebeple de çocuklu ailelere hitap eder. Çocuklarla harika bir uyum oluşturan bu kediler, uysal ve eğlenmeyi seven hayvanlardır. Oyun oynamayı ve etkileşimde bulunmayı severler. Çocuklar için muazzam bir oyun arkadaşı olabilirler.

7. Maine Coon Kedi Irkı

Çocukların zaman geçirmekten memnun oldukları kedi cinslerinden biri de Maine Coon kedileridir. Akıllı, dost canlısı ve nazik olan Maine Coon, büyük boyutuna rağmen çok uysaldır. Her yaştan çocukla iyi geçinmesini bilen bu kediler, aynı zamanda diğer evcil hayvanlarla da uyumludurlar. Hem kalabalık ailelerle hem de diğer evcil hayvanlarla bir arada yaşamayı sever.

İlgili gönderiler

7 Maddede Çocuklar İçin En İyi Kedi Cinsleri” ile ilgili yorum;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir