Yaz aylarında köpekleri serin tutmanın yolları, evcil hayvan sahiplerinin merak ettiği hususlardan biridir. Yazın hepimiz ısınırız ve içgüdüsel olarak kendimizi serin tutmanın yollarını ararız. Evcil hayvanlarımız da aynı şeyi yapıyor ama taze ve mutlu bir yaz geçirmelerini kolaylaştırmalıyız. Bunun için yapabileceklerinizi sıraladık.

Vantilatör ya da Klima Kullanın

En sıcak günlerde evde vantilatör veya klima en iyi arkadaşınız olduğu gibi, evcil hayvanınız da o serin ortamı fark etmekten hoşlanacaktır. Doğrudan soğuk havanın köpeğe ulaşmaması gerektiğini hatırlatırız. Evde veya hayvanın bulunduğu odada havanın hareket etmesi iyi bir fikirdir.

Serin Bir Yatak

Tüylü dostlarımız yumuşak yatakları sever. Kışın sorun değil, çünkü çoğu köpek yatağının onları hem sıcak hem de rahat tutan pamuklu bir tabanı vardır. Yaz aylarında köpekleri serin tutmanın yolları arasında bir diğeri de yataklara nemli bir havlu ya da mat koymaktır. Bu durum, köpeğin kendini serin hissetmesine yardımcı olacaktır. Köpek yataklarını evde daha serin olduğunu bildiğiniz bir yere de taşıyabilirsiniz.

Yaz Aylarında Köpekleri Serin Tutmanın Yolları

Düzenli Su Sağlayın

Bu en önemli noktalardan biridir. Köpeğinizin her daim temiz ve taze suya erişimi olmalıdır. Serin sular da köpeklerin kendilerini iyi hissetmelerine destek olur. Köpek su kabı kullanarak, evcil dostunuzun düzenli şekilde su içmesini sağlayabilirsiniz.

Yaş Mama Tüketmesini Sağlayın

Yaz aylarında köpekleri serin tutmanın yolları söz konusu olduğunda en önemli detaylardan biri de köpeklere yaş köpek maması sunmaktır. Yaş mamanın kötüye kullanılmaması gerektiği doğrudur ve hepimiz biliriz ki genellikle köpeklerin en sevdiği mamalar konserve mamalar olur. Ancak yaz aylarında bu mamaların önemi büyüktür. Çünkü bu tür yiyeceklerin su oranı yüksektir. Bu da köpeklerin vücudunun nemli kalmasına yardımcı olur.

Yürüyüş Sırasında Dikkatli Olun

Köpeklerin ve kedilerin patileri çok hassastır ve yazın zemin çok ama çok sıcaktır. Bu da evcil hayvanlarımızın patileri için tehlike oluşturur. Köpeğinizi dışarı çıkaracaksanız, çok fazla ısı toplayan asfalttan mümkün olduğunca kaçının. Köpek tasması eşliğinde yürüyüşler yapmak için akşam saatlerini tercih edebilirsiniz.

Oyunlar Sırasında Dikkatli Olun

Hem evde hem de sokakta oyun ve egzersiz süreleri daha kısa ve daha aralıklı olmalı ve her zaman su, köpeğinize eşlik etmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir