Kedi isim künyesi, en çok tercih edilen kedi aksesuar modelleri arasında yer alır. İsimli kedi künyesi birçok tasarım seçeneği sunar. Zincirli kedi künyesi, paslanmaz çelik kedi künyesi, sallanmayan kedi künyesi ve kaybolursam ara kedi tasması gibi çok sayıda model vardır. Peki, isimli kedi künye seçimi nasıl olmalı?

İsimli Kedi Künyesi Neden Önemli?

Bir kedi sahiplendiğimizde hemen ona birtakım alışverişler yapmaya hevesleniriz. Onlar için mama kapları, kedi taşıma çantaları, tasmalar, isimli kedi künyesi gibi birçok eşya alırız. Hepsi kedimizin hem yaşam alanını oluşturmamızı hem de onu süsleyip daha da sevimli hale getirmemizi sağlamaktadır.

Bu alınan aksesuarlar ve gereksinimler arasından isimli kedi künyesi de hem onun görüntüsünü daha sevimli hale getiren hem de kediniz evden kaçtığında ya da kaybolduğunda onu bulmanıza yarayan kişiselleştirebilir, sevimli olduğu kadar önemli aksesuarlardan biridir. Bir kedi isimliği aldığımızda ne tür özelliklere sahip olması gerektiğini birlikte inceleyelim.

isimli kedi künyesi

İsimli Kedi Künyesi Alırken Bunları Unutmayın

Kedi isim künyesi patili dostlarımız ve kedi sahipleri için önemli bir kedi aksesuar çeşidi. Kediler ev içerisinde hem bizim en yakın arkadaşımız hem de motivasyon kaynağımız olurlar. İşten, okuldan ya da herhangi bir yerden eve döndüğümüzde bizim yüzümüzü güldürürler ve birçok derdimizi sevimli dostumuza sarılarak unuturuz.

Onlar güzel enerjileriyle bizi rahatlatan ve bizi karşılıksız seven dostlarımızdır. Sevimli dostlarımızın yeri hayatımızda bu kadar önemliyken, ona alacağımız en ufak bir aksesuarın bile doğru, kaliteli ve ona uygun olanını seçmek de bizim için önemli olacaktır. Seçilecek zincirli kedi künyesi modelinin de onlar için en uygunu olması çok önemlidir. Öyleyse, paslanmaz çelik kedi künyesi nasıl olmalıdır?

Kedi isimlikleri birden fazla renk, boyut ve şekil seçeneğiyle karşımıza çıkmaktadır. Sallanmayan kedi künyesi çeşidinden kaybolursam ara kedi tasması modeline kadar seçenekler adeta sonsuzdur. Boyut olarak kedinizin boyutuna uygun bir isimli kedi künyesi almak önemlidir. Çünkü kediniz küçükse büyük bir kedi isimlik boynundan çıkacağı gibi, kediniz büyükse küçük boyuttaki bir kedi künye de onu rahatsız edecektir.

Bunun dışında bu kedi tasması modellerinin diğer bir önemi sevimli dostunuzun kaybolmasına karşı bir önlem olmasıdır. Sevimli dostunuz bazen evden kaçabilir ya da dışarıyı merak edip çıktıktan sonra evin yolunu bulamayabilir. Bu durumlar evcil hayvan sahipleri için çok zor ve dayanılmaz olmaktadır. İşte isimli kedi künyesi kesinlikle bu açıdan baktığımızda onları kolayca bulabilmek için çok önemlidir.

Ayrıca, dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kedi isimliğinin sağlam bir malzemeden yapılmış olmasıdır. Kesinlikle çabuk düşen, kırılan veya kedinize doku olarak zarar verebilecek türden olmamalıdır.

İsimli Kedi Künyesi Üzerinde Kişisel Bilgiler Yer Almalı

Bu isimliklerin hoş görünümünden ziyade asıl amacının evcil dostunuz kaybolduğunda ve biri tarafından bulunduğunda, isimliğin üzerindeki kişisel bilgileriniz aracılığıyla size ulaşabilmesi ve kedinize kavuşabilmeniz olduğundan bahsetmiştik.

İşte bu sebeple kedi künyesi ön yüzünde sevimli dostunuzun adının olmasının yanında arka yüzüne de muhakkak kendi kişisel bilgilerinizin eklenmesi gerekir. Zaten kedi kolyesi çeşitleri kişiselleştirilebilir özellikte olduğundan dolayı sipariş verirken kolaylıkla bu bilgilerin eklenmesini sağlamanız mümkün olacaktır. Bu sayede kediniz kaybolduğunda ve birileri tarafından bulunduğunda sahipli olduğu anlaşılacaktır ve size ulaşmaları sonucunda dostunuza kavuşmanız çok daha kolay olacaktır.

Kedi İsimliğinin Boyutunun Uygunluğu

Her kedinin büyüklüğü ve kilosu birbirinden farklıdır. Bu sebeple her kedinin aynı boyutlarda bir isimlik takması da doğru değildir. Kediniz yavruyken aldığınız bir isimli kedi künyesi eğer ki ayarlanabilir değilse o büyüdüğünde ona takmanız mümkün olmayacaktır. Ya da kediniz yine yavruyken aldığınız büyük boyutlu bir isimlik boynundan kolayca çıkmasına sebep olacaktır.

Kediniz yavruyken aldığınız isimliği büyüme sürecinde sık sık kontrol etmelisiniz. Çünkü kediniz büyüdükçe küçük boyuttaki kedi isimlik boynunu sıkabilecektir. Büyük bir kediye küçük boyutta bir kedi künyesi almak da aynı şekilde yanlıştır. Çünkü bu isimlik onu rahatsız edecek ve boynunu sıkmasına sebep olacaktır. Bu sıkma sonucu boynu tahriş ve yara olabilir.

Bu noktada önemli olan şey kedinizin künyesi ile boynu arasında her zaman yaklaşık iki parmak kadar boşluk olduğuna dikkat etmektir. Bu şekilde olduğunda künyenin hem boynundan çıkmasını hem de boynunu sıkmasını engellemiş olacaksınız.

Kedi İsimliğinin Kalitesi

Alacağınız isimliğin kalitesi de oldukça önemlidir. Kalitesiz malzemeden üretilen bir isimli kedi künyesi kedinizin boynuna zarar verebilir, alerjen olabilir. İsimliğin hangi maddeden yapıldığı oldukça önemlidir.

Bunun dışında kalitesiz ve çabuk kopan bir isimlik de kedinizin kaybolduğu durumda düşer ya da kırılırsa, asıl amaca hizmet etmeyecektir. Kopan bir isimlik kedinizi bulamamanıza sebep olabilecektir. Bu yüzden isimliğin kırılmayan, sağlam ve sağlıklı bir malzemeden yapıldığından emin olmak gerekir. Kaliteli ve trend kedi künyesi çeşitleri için TIKLAYINIZ!

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir