Küçük cins köpekler, evcil köpek bakmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Bu köpekler arasında sevimli ve arkadaş canlısı birçok ırk var. Şimdi küçük köpek cinslerini keşfedelim…

Küçük Cins Köpekler

 Küçük Cins Köpekler

Minik ve sevimli bir köpek sahiplenmeyi planlıyorsanız; küçük cins köpekler sizin için iyi bir seçim olabilir. İşte o köpek ırkları:

1. Chihuahua Köpek Cinsi

Büyük kişilikleri olan minik köpeklerdir. Eğitilmeleri kolaydır. Sahibine aşırı derecede bağlı olma eğilimi ile dikkat çeken bir cinstir. Uzun zaman boyunca yalnız kalmayı pek sevmez. Köpek oyuncakları ile oynamaktan mutluluk duyar.

2. Yorkshire Terrier Köpek Cinsi

Bu teriyer cinsi son derece sevecen ve eğlencelidir. Popüler bir evcil canlıdır. Dünyanın birçok ülkesinde en çok tercih edilen köpek ırklarından biridir. Küçük cins köpekler arasında yer alan Yorkshire Terrier, özellikle yetişkinlerle çok iyi anlaşır.

3. Pug Köpek Cinsi

Tatlı doğası ve eğlence düşkünlüğü ile öne çıkan bir ırktır. Eğitimi biraz zordur ancak dost canlısı olması, bu özelliğinin önüne geçer. Sakin ve sevecen bir köpektir. Hem çocuklarla hem de diğer evcil canlılarla çok iyi anlaşır.

4. Maltese Köpek Cinsi

Küçük cins köpekler arasında yer alan Maltese köpekler, sevimli görünümleri ile dikkat çekerler. Tüy bakımına özen göstermek önemlidir. Uzun ve ipeksi tüyleri rutin olan fırçalama gerektirir. Bunun dışında bakımı kolay olan bir köpektir. Her türlü ev için uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca zeki bir ırktır. Köpek tasması eşliğinde uzun yürüyüşlere çıkmayı çok sever.

5. Affenpinscher Köpek Cinsi

Minik boyutlu ama karakter olarak zengin bir köpektir. Çok çocuk dostu olduklarını söyleyemeyiz ancak yetişkinler ve diğer köpekler ile arası iyidir. Apartman daireleri için de uygun olan bir köpek ırkıdır. Bakımı çok zor değildir. Kaliteli köpek mamaları ile beslenmesine dikkat edilmelidir.

6. Japanese Chin Köpek Cinsi

Küçük cins köpekler listesinde Japanese Chin köpekler de var. Çok fazla bilinen bir ırk olmasa da evcil canlı olarak harika bir seçimdir. Uyumludur ve sessizdir. Hem bahçeli evler hem de apartman daireleri için ideal olan köpeklerdendir. Çocuklarla vakit geçirmeye bayılır.

7. Havanese Köpek Cinsi

1500’ler Küba’da ortaya çıkan ırk, günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. Bu ırk köpekler insanlara kendilerini sevdirmesini bilirler. İyi huylu, zeki ve yetenekli bir köpektir. Terapi köpeği olarak tercih edilen bir cinstir.

En Popüler Küçük Cins Köpekler” ile ilgili yorum;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir