En küçük süs köpekleri, yeni bir köpek sahipleneceklerin ilgisini çekiyor. Günümüzde süs köpekleri ayrı bir kategori olarak ele alınmaktadır ve yaklaşık 400 civarı köpek ırkı vardır. Süs köpekleri neredeyse oyuncak bebek benzeri bir görünümün yanı sıra sevecen bir karakter sahibidirler. Bu tür hayvanlar ilk bakışta samimi bir sempati uyandırır ve sosyal ağlarda fotoğrafları binlerce beğeni kazanır.

En Küçük Süs Köpekleri

En Küçük Süs Köpekleri

En küçük süs köpekleri arasında popüler olanlar:

1. Yorkshire Terrier Köpek Irkı

Kütlesi 3 kg’ı geçmeyen küçük ve çok sevimli süs köpekleri ırklarından biridir. Bu hayvanların neşeli ve meraklı yapıları farklıdır ve aynı zamanda oldukça bağımsız bir karaktere sahiptir. Bu nedenle onları eğitmek kolay değildir. Bununla birlikte, bu köpek cinsinin saldırganlığı oyun amaçlı olduğu için eğlenceli yönleri fazladır. Köpek tasması eşliğinde yürüyüşlere çıkmayı seven bir cinstir.

Yorkshire Terrier uzun tüylü köpek türlerinden biridir. Başın arkasından başlayıp kuyruğun dibine kadar uzanan, yapısı insan saçını andıran tüylere sahiptir. Yorkshire Terrier süs köpeğinin neredeyse hiç tüy dökmemesi dikkat çekicidir. Çoğu durumda bu evcil hayvanların renkleri aynıdır ve göğüs bölgesinde hafif bir bronzluk vardır. Altın ve siyah renkli olanları biraz daha az yaygındır.

2. Shih Tzu Köpek Irkı

En küçük süs köpekleri arasındadır. Birçok köpek sever bireyler, Shih Tzu cinsi süs köpeğinin dünyanın en sevimli türlerinden biri olduğuna inanıyor. Beyaz, altın rengi, siyah veya koyu kahverengi uzun tüyleri olan bu güzel hayvanlar, saray köpekleri olarak kabul edilmiştir. Bu cins bir köpek görkemli, asil ve aristokrat görünüme sahiptir.

Sahibi ile iyi bir ruh hali içerisinde olur ve onunla çok iyi zaman geçirebilen bir cinstir. Diğer tüm aile üyeleriyle iyi geçinir ve yabancılarla kolayca sosyalleşir.

3. Tüysüz Çin Köpeği Irkı

En küçük süs köpekleri söz konusu olduğunda öne çıkan ırklardan biridir. Dünyanın en küçük köpeklerinden biri olan ve süs köpeği olarak bilinen cins Chinese Crested köpeğidir. Muhteşem bir yele, güzel bir kuyruk ve zarif pençelerin uçlarındaki püsküllerle ayırt edilebilen bir köpek türüdür. Safkan bir atın küçültülmüş bir kopyasına benzediği söylenebilir.

Bu süs köpeği arkadaş canlısıdır ve sadıktır. Aile üyelerine içtenlikle bağlıdır. Aynı zamanda evcil hayvanların geri kalanıyla iyi geçinirler, ancak yalnızlığa hiç tahammül edemezler. Bu hayvanlar her zaman sahibinin yanında olmalıdır, aksi takdirde içe kapanık ve üzgün olabilirler. Bu durumda onları yemekten düşürür ve hasta olurlar.

4. Papillon Köpek Irkı

Papillon süs köpeği zarafetiyle ayırt edilir. Kelebek görünümlü kulakları ve kar beyazı rengindeki uzun ipeksi tüyleri özel bir şefkat duygusu verir. Bu cinsin ayırt edici özellikleri arasında aktivite severlik, merak, oyunculuk ve ayrıca alçakgönüllülük ve itaat vardır. Kolay eğitilebilen bir türdür ve öğrenim konusunda mükemmeldirler. Bu da onları hem yetişkinler hem de çocuklar için iyi bir arkadaş yapar. Eğitim esnasında köpek eğitim ürünleri muhakkak kullanılmalıdır.

En Küçük Süs Köpekleri

5. Samoyed Köpek Irkı

En küçük süs köpekleri listesinde bulunan Samoyed köpek türü, yemyeşil beyaz veya krem ​​renkli tüyleri ve ağız köşelerinin kalkık olmasıyla bilinen süs köpeklerinden biridir. Samoyed gülüşü olarak da adlandırılan bu köpek türü, birçok ülkede çok popülerdir.

Fazla duygusal görünüme ve davranışlara sahip olan bu cins, aslında çok fazla kaprisli olmaya eğilimli değildir. Samoyed süs köpeği kendine güvenen, sadık ve özgüven doludur. Gerek sahibi, gerek çocuklar ve gerekse de yabancı olan herkesle çok iyi anlaşabilir ve kendini sevdirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir