Büyük köpek cinsleri hangileri? Dünyada çok sayıda büyük, aile dostu köpek ırkı var. Bu köpekler sadık, arkadaş canlısı, sevgi dolu ve nazik olmalarıyla bir adım öne çıkar. Peki, büyük köpek ırkları neler?

Büyük Köpek Cinsleri

Büyük Köpek Cinsleri

Aileniz için büyük köpek cinsleri arıyorsanız; en popüler olanları şu şekilde sıralanabilir:

1. Labrador Köpek Cinsi

Büyük köpek cinsleri arasında ilk sırada labrador var. Sevgi dolu, tatlı ve bitmeyen coşkusu ile bilinen bir ırktır. Av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Zeka seviyesi oldukça yüksektir. Bu köpekler zekaları ve iyi mizaçları ile tanınırlar. Eğitime kolayca yanıt verirler. Enerjisi yüksek olduğundan ve hızlı bir köpek olmasından dolayı köpek tasması ile dışarı çıkarılmalıdır.

2. Alman Kurdu Köpek Cinsi

Çoban köpeği ve av köpeği olarak tercih edilen bir cinstir. Genellikle hizmet köpeği olarak eğitim alırlar. Zekaları ve çalışkan olmaları ile bilinirler. Aile için de ideal bir köpektir. İnanılmaz sadık, sevecen ve enerji dolu bir köpektir.

3. Golden Retriever Köpek Cinsi

Büyük köpek cinsleri arasında oldukça popülerdir. Filmlerde de sıklıkla tercih edilen cinstir. Sevgi dolu, neşeli, tatlı ve sadık olmaları nedeniyle çoğu insanın favorisidir. Sağlıklı kalmaları için protein açısından yoğun olan köpek mamaları tüketmeleri gerekir. Hem çocuklarla hem de diğer köpek ırkları ile uyumludur.

4. Bernese Dağ Köpeği Cinsi

Büyük köpek cinsleri arasında yer alan Bernese ırkı, insanlara karşı inanılmaz anlayışlı ve sevgi doludur. Koruyucu ve sadık olan bu köpekler, saldırgan değiller. Büyük boyutlarına rağmen son derece nazik olduklarını söyleyebiliriz.

5. Boksör Köpek Cinsi

Sert görünüşleri ile dikkat çeken bu cins köpekler esasen oldukça uysal ve naziktir. Dikkatli bir köpektir. Sahibini izlemeyi sever. İlgiye iyi bir şekilde tepki verir. Çocuklarla genellikle iyi anlaşır. Koruma içgüdüsüne sahiptir. Kaliteli kuru köpek maması, yaş mama ve ödül mama ile beslenmeleri şarttır.

6. Alaska Malamute Köpek Cinsi

Ayı ve fok avlamak için yetiştirilen bu ırk köpekler, günümüzde evcil hayvan olarak tercih ediliyor. Aktif bir köpektir. Ailesine bağlıdır. Nazik ve sevecen olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Arkadaş canlısı bu köpekler diğer köpeklerle ve çocuklarla da iyi geçinir.

7. Goldendoodle Köpek Cinsi

Büyük köpek cinsleri Goldendoodle ile devam ediyor. Kaniş soyundan gelen bu köpekler hipoalerjeniktir. Bu nedenle tüye karşı alerjisi olanlar için iyi bir seçimdir. Son derece zeki, sevimli, atletik bir köpek ırkıdır. Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla da arası çok iyidir.

8. Basset Hound Köpek Cinsi

İlk bakışta büyük bir köpek cinsi olarak görünmeyebilir. Fakat ortalama ağırlığı Sibirya Kurdu köpek cinsi kadardır. Çok inatçı olabilen bu köpekler, mutlaka iyi bir şekilde eğitim almalılar. Aile üyelerine karşı son derece sadık ve koruyucu olduklarını da belirtmeliyiz. Çocuklara ve hatta diğer evcil hayvanlara karşı da oldukça sabırlı davranırlar. Zeka seviyeleri bir hayli yüksektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir