Bir daire ya da apartmanda yaşıyorsanız; apartman yaşamı için uygun köpek ırkları hakkında bilgi almak istiyor olabilirsiniz. Apartman yaşamına uygun olan köpek cinslerini sizler için sıraladık.

Apartman Yaşamı İçin Uygun Köpek Irkları Hangileri?

Apartman Yaşamı İçin Uygun Köpek Irkları

Irkı her ne olursa olsun her köpek küçük bir alanda sıkılabilir. Bu da istenmeyen davranışlara neden olabilir. Köpeğinizin sıkılmaması ve ruhsal olarak kendini iyi hissetmesi adına köpek tasması eşliğinde yürüyüşlere çıkmaya ve köpek oyuncakları ile oynamasını sağlamaya özen göstermelisiniz. Apartman yaşamı için uygun köpek ırkları şunlar:

1. Basset Tazısı Köpek Irkı

Orta derecede enerjik olan bu köpek cinsi, daha az aktif olma eğilimindedir. Bu nedenle de apartmanda yaşamak için çok uygun bir cinstir. Gün içinde yürüyüş yapma gereksinimi olsa da aşırı egzersize ihtiyaç duymaz.

2. Bichon Frise Köpek Irkı

Küçük ırk köpek isteyenler için iyi bir seçimdir. Orta enerji seviyesine sahiptir. Genelde mutlu ve sadık bir köpektir. Aşırı gürültülü değildir. Günlük yürüyüşler ve oyun seansları bu köpek için uygundur.

3. Bulldog Köpek Irkı

Orta düzeyde enerjiye sahip olan bulldog, düzenli egzersiz gerektirir. Fakat cins aktivite için son derece düşük bir toleransa sahiptir. Günde bir saatlik yürüyüş ve bazı oyunlar bu köpek ırkı için yeterlidir.

4. Chihuahua Köpek Irkı

Apartman yaşamı için uygun köpek ırkları arasında yer alan Chihuahua’lar küçük boyutlu olmalarına rağmen büyük kişilikleri ile dikkat çekerler. Cins, günlük yürüyüşler ve oyun gerektiren orta ila yüksek bir enerji seviyesine sahiptir. Ancak bir dairede yaşamak için oldukça uygun boyutlardadır.

5. Maltesse Köpek Irkı

Hareketli ama nazik bir köpek olan Maltesse, günlük yürüyüşlere ve oyun saatlerine ihtiyaç duyar. Temel günlük egzersiz gerektirir. Ek olarak, diğer birçok küçük köpeğe kıyasla bu cinsin sesli olma olasılığı düşüktür. Bundan dolayı da daireler için çok uygun bir köpektir.

6. Kaniş Köpek Irkı

Apartman yaşamı için uygun köpek ırkları listesinde yer alan kaniş köpekler de oldukça popüler. Bu köpekler zekidir ve orta ila yüksek enerji seviyelerine sahiptir. Bazı kanişler, küçük bir evde onları mutlu etmek için ekstra egzersize ihtiyaç duyabilir. Ama neyse ki, uygun eğitimle disiplinli ve itaatkar olma eğilimindedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir